flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвалено вирок вихователям за недбале ставлення до вихованців «Світанку»

17 червня 2020, 18:13

В провадженні судді Поліщук І.О. перебуває кримінальне провадження відносно двох обвинувачених, які обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статтею 137 Кримінального Кодексу України (невиконання професійних обов'язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого до них ставлення, якщо це спричинило інші тяжкі наслідки).

Сьогодні, 17 червня 2020 року у закритому судовому засіданні суд надав обвинуваченим останнє слово та видалився до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

Вироком від 17.06.2020 року обвинувачених визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статтею 137 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки, з позбавленням права займати посаду вихователя строком на один рік; на підставі статті 75 Кримінального кодексу України, обвинувачених звільнено від відбування основного покарання з випробуванням на 1 рік, з покладанням обов’язків, передбачених п.п. 1-2 ч. 1 ст. 76 Кримінального кодексу України. До набрання вироком законної сили, обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

За версією слідства, Особа 1 та Особа 2 перебуваючи на посаді вихователів КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації» та будучи ознайомленими із посадовою інструкцією, відповідно до положень якої вони зобов’язані поважати гідність вихованців, захищати їх від будь-яких форм фізичного або психологічного насильства, ні з яких причин не залишати дітей без нагляду та відповідати за життя та здоров’я вихованців, з якими працює, 27.07.2019 року у період часу з 12:30 по 14:00 години, знаходячись у приміщенні КЗ «ЦСПРД ССД ООДА», в порушення вищевказаних положень Інструкції, не виконали свої професійні обов’язки щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх, внаслідок недбалого до них ставлення, залишили малолітню дівчинку, 2006 року народження, без нагляду та не захистили її від катувань з боку співробітника охоронної агенції.