Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Києві завершилась третя щорічна міжнародна науково-практична конференція «Правовий статус ВККСУ: шляхи вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних інституцій у світлі конституційної реформи», яка проходила 28 і 29 жовтня 2013 року.
Під час конференції обговорювалась низка питань, пов’язаних з посиленням гарантій незалежності суддів, удосконалення правосуддя, освіти суддів, їхньої відповідальності і ролі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у цих процесах. В конференції прийняв участь голова Малиновського районного суду м. Одеси Лічман Леонід Григорович, який виступив у пленарному засіданні з доповіддю «Перспективи досудового врегулювання спорів у цивільному судочинстві». Він зокрема зазначив, що чинне цивільно-процесуальне законодавство України надає право сторонам спору укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу. Разом з тим, дієвого механізму (процедури) реалізації сторонами права на укладання мирової угоди, впливу на них судом з метою примирення не пропонується ані законодавством, ані судовою практикою. Тому, посилаючись на отриманий досвід під час запровадження вказаної процедури у рамках українсько-канадського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку», Лічман Л.Г. запропонував внести зміни до чинного ЦПК України. Також була внесена пропозиція щодо вдосконалення чинного законодавства в частині правових наслідків укладання сторонами цивільного спору мирової угоди у разі її визнання ухвалою суду. До таких наслідків Лічман Л.Г. запропонував віднести можливість примусового виконання умов мирової угоди і ухвали суду у разі ухилення від такого виконання зобов’язаної особи. Пропозиція щодо вдосконалення чинного законодавства була підтримана іншими учасниками конференції і увійшла до резолюція, яка була прийнята за наслідками роботи конференції.
З більш детальною інформацією про роботу міжнародної науково-практичної конференції «Правовий статус ВККСУ: шляхи вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних інституцій у світлі конституційної реформи» можна ознайомитись на Веб-порталах Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Національної школи суддів України.