Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Внаслідок порушення вимог «Правил дорожнього руху» України, неуважності, не належного слідкування за дорожньою обстановкою та недотримання безпечного інтервалу, обвинувачений, керуючи технічно справним автомобілем, допустив зіткнення з іншим авто В результаті зіткнення пасажирка іншого автомобілю, отримала тілесні ушкодження у вигляді забитих ран, які потягли невиправне знівечення обличчя, у зв’язку з чим, віднесені до тяжких тілесних ушкоджень.
У судовому засіданні обвинувачений свою провину визнав та у скоєному розкаявся. Цивільний позов, який заявила потерпіла визнав частково.
Допитана в судовому засіданні потерпіла показала, що після ДТП, вона деякий час не працювала від чого її прибуток впав. Також вона зазначила, що страждає від того, що у неї залишився шрам на обличчі, соромиться цього та у неї досі стрес.
Суд кваліфікує дії обвинуваченого за ч.2 ст. 286 КК України порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло потерпілій тяжке тілесне ушкодження.
При визначені виду та міри покарання, суд врахував щире каяття, утримання двох неповнолітніх дітей, відсутність обставин, що обтяжують покарання, а також мотиви та обставини вчиненого злочину.
Суд остаточно призначив покарання, встановивши випробувальний термін строком на один рік та шість місяців, без позбавлення права керувати транспортними засобами та на підставі ст. 76 КК України поклав такі обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Цивільний позов суд задовольнив частково та стягнув з обвинуваченого на користь потерпілої 10 000 гривень моральної шкоди.