flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Уряд визначив, як реєструвати спадкові справи переселенців

24 квітня 2015, 09:27

Кабмін визначив процедуру реєстрації у Спадковому реєстрі спадкових справ, заведених на підставі Закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Закону “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”.

Відповідний порядок реєстрації визначено постановою Кабміну від 15 квітня 2015 року №210.

Нагадаємо, положення вище вказаних законів передбачають наступне - якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, або населений пункт, який не контролює українська влада, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Реєстраторами Спадкового реєстру щодо заведених спадкових справ є державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси, які мають доступ до Спадкового реєстру відповідно до Порядку державної реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 491.

Порядок внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведені спадкові справи визначається Мін’юстом.

Реєстратор вносить до Спадкового реєстру відомості про заведену спадкову справу щодо:

- спадкодавця;

- номера спадкової справи, дати та місця її заведення, місця зберігання;

- видачі свідоцтва про право на спадщину;

- визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним (вид, дата та номер документа, на підставі якого свідоцтво про право на спадщину визнане недійсним, найменування суду (видавець);

- додаткових відомостей;

- реєстратора.

Внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведені спадкові справи здійснюється реєстраторами на підставі заяв, що свідчать про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Реєстратор здійснює реєстрацію заведених спадкових справ у Спадковому реєстрі у день заведення спадкової справи.

Отримання із Спадкового реєстру відомостей про заведену спадкову справу здійснюється у порядку, визначеному Мін’юстом.

Джерело: zib.com.ua