Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10-13 березня 2015 року у місті Львові у рамках українсько-канадського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку» відбувся навчальний семінар для суддів місцевих та адміністративних судів Волинської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської,Чернівецької областей та для адвокатів.
Цей захід організовано Національним суддівським інститутом Канади та Офісом Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади спільно із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, яка є бенефіціаром та координатором цього Проекту.
У роботі навчального семінару прийняли участь канадські судді п. Тадеуш Зажечни та п. Дональд Брик, адвокати із Канади п. Тоні Маркс та п. Алан Макінтайр, які є постійними експертами Проекту із запровадження процедури досудового врегулювання спорів в Україні. В даному семінарі також прийняли участь голова Малиновського районного суду м. Одеси Леонід Григорович Лічман та суддя Малиновського районного суду м. Одеси Володимир Климентійович Гуревський.
На відкритті заходу 10 березня 2015 року, окрім представників канадської судової системи та юриспруденції, був присутній Посол Канади в Україні Роман Ващук. Пан Посол висловив захоплення стосовно досягнутих Проектом результатів та сподівання на подальшу плідну співпрацю між Канадою та Україною у судовій сфері.
Представниками пілотних судів Проекту, зокрема, головою Івано-Франківського міського суду Тарасом Антоняком та головою Малиновського районного суду м. Одеси Леонідом Лічманом, наголошено на перспективах запровадження цієї процедури в усіх судах України. Крім цього, суддями-доповідачами акцентовано увагу учасників семінару на конкретних результатах роботи у рамках Проекту та головній перевазі Проекту – можливості ефективно організувати розподіл робочого часу між суддями. Голова Малиновського районного суду м.Одеси Леонід Лічман зазначив, що порівняно з минулими роками кількість укладених мирових угод у цивільних справах збільшилася вдвічі.
Голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксана Лучко та заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва ознайомили присутніх з особливостями застосування процедури досудового врегулювання спорів в адміністративних судах. На думку пані Лучко, рішення сторін у досудовому врегулюванні спору є компромісом, тому обидві сторони задоволені досягнутим результатом у вирішенні їх конфлікту.
Усі чотири пілотні суди в рамках роботи цього компоненту Проекту єдині у своєму висновку, що головною перевагою запровадження цієї процедури у судах є економія коштів та часу усіх потенційних учасників судового процесу.
Канадські колеги не оминули стороною той факт, що, крім інших переваг, запровадження такої процедури у судах сприятиме підвищенню авторитету суддів та судів у суспільстві, зниженню соціальної напруги в суспільстві.
Також учасниками семінару було прийнято рішення про початок розробки навчального курсу щодо досудового врегулювання спорів у Національній школі суддів України, яку на семінарі представляла суддя апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів.
Нагадаємо, що проект «Освіта суддів – для економічного розвитку» реалізовується в Україні з квітня 2012 року. Метою проекту є надання підтримки Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і Національній школі суддів України в удосконаленні суддівської освіти.
Також слід зазначити, що 18 лютого 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про схвалення впровадження Проекту та призначення його координатором заступника Голови Комісії Сергія Юрійовича Козьякова.