flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довічне позбавлення волі начальнику ДУ «Північна виправна колонія № 90» за державну зраду

16 лютого 2024, 13:55

Сьогодні 16 лютого 2024 року суд ухвалив вирок за обвинуваченням чоловіка у державній зраді, а саме діянню, яке завдало шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеки України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України).

Звертаємо вашу увагу, що кримінальне провадження розглядалось у спеціальному провадженні (in absentia) - за відсутністю обвинуваченого. При цьому судом було вжито всіх заходів про виклик обвинуваченого у судові засідання. Обвинувачений був поінформований належним чином про дати слухання справи, а також дотримані його права на належне представництво у суді, відповідно до вимог КПК України.

Під час судових дебатів сторона обвинувачення просила суд визнати громадянина винним та призначити відповідне покарання в межах санкцій осудних статей, а саме у виді довічного позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Сторона захисту відзначила, що винуватість ії підзахисного у вчиненні інкримінуємого йому злочину, на її думку, не доведена допустимими, належними та переконливими доказами поза розумним сумнівом та просила суд постановити виправдувальний вирок у відношенні обвинуваченого по пред’явленому йому обвинуваченню.

Оцінивши докази, які були подані сторонами кримінального провадження, суд дійшов висновку про винуватість громадянина у скоєнні кримінального правопорушення та призначив йому покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавив обвинуваченого спеціального звання - «майор внутрішньої служби».
На переконання суду, призначення обвинуваченому саме такого покарання буде справедливим, співрозмірним і достатнім для його виправлення, кари та запобігання вчинення нових злочинів.
Інформаційно: чоловік обіймаючи посаду начальника ДУ «Північна виправна колонія № 90», вирішив сприяти підривній діяльності рф у період воєнного стану, а саме: забезпечував безперешкодний доступ на територію виправної колонії спецтехніки та вантажівок окупантів, які доставляли продукти харчування, спорядження та товари російського виробництва для окупаційних військ, надавав вказівки засудженим знищувати з товарів маркування російських виробників для подальшої реалізації вказаної продуктів у місті Херсон та Херсонській області, сприяв окупаційним військам у проведенні на території промислової зони установи силами засуджених ремонту військової техніки окупантів, надавав місця для проживання та відпочинку російським окупаційним військам у кімнатах тривалих побачень та інших приміщеннях вказаної установи, а у медичному відділенні сприяв наданню військовослужбовцям рф медичного забезпечення та лікування.
Крім того, обвинувачений використовуючи свої службові зв'язки, сприяв окупаційним військам та спецслужбам РФ у налагодженні та співпраці з іншими посадовими особами Херсонської області.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в установленому законом порядку.

Кримінальне провадження було розглянуто колегією суддів у складі: головуюча суддя: Поліщук І.О., судді: Черевко С.П. та Непорада О.М.
Кримінальне провадження: № 521/63/23