flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду Сальдо В.В.

08 листопада 2023, 15:50

Сьогодні, 08 листопада 2023 року суд ухвалив вирок, яким визнав винним Сальдо Володимира Васильовича в минулому голову окупаційної «військово-цивільної адміністрації Херсонської області», нині виконуючого обов'язки «губернатора Херсонської області» (під російською окупацією), обвинуваченого у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 111, ч.5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 436-2 КК України (державна зрада в умовах воєнного стану, колабораційна діяльність, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

 

Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого). При цьому судом було вжито всіх заходів про виклик обвинуваченого у судові засідання. 

 

Під час судових дебатів, сторона обвинувачення просила визнати Сальдо В.В. винним та призначити відповідне покарання в межах санкцій осудних статей, а саме 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

В свою чергу, захисник Сальдо В.В. просив постановити виправдовувальний вирок у відношенні обвинуваченого.

 

Оцінивши докази, які були подані сторонами кримінального провадження, суд дійшов висновку про винуватість громадянина у скоєнні кримінального правопорушення та призначив йому покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна з позбавленням права займати посади пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями на підприємствах, установах і організаціях всіх форм власності строком на 15 років.

 

 Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в установленому законом порядку.

 

Кримінальне провадження розглядала колегія суддів у складі:

Головуючий суддя: Черевко С.П.

Судді: Непорада О.М., Засядьвовк О.Д.

 

Кримінальне провадження: 490/6113/22