flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядаються і можуть становити суспільний інтерес: 29.05-02.06

29 травня 2023, 09:56

29.05.2023 на 14.00 Кримінальне провадження 521/5223/23

Колегіальний розгляд: головуючий суддя Гарський О.В., судді Старіков О.О., Кузьменко Н.Л.

Кримінальне провадження за обвинуваченням жінки у державній зраді, а саме діянню, яке завдало шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеки України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України).

Інформаційно: обвинувачена будучи громадянкою України, займаючи посаду оперуповноваженого (по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів) оперативного відділу державної установи «Херсонський слідчий ізолятор», починаючи з початку червня 2022 року по листопад 2022 року перебуваючи на території м. Херсона, з власної ініціативи добровільно розпочала «службу» На посаді «старшего оперуполномоченного оперативного отдела учреждения «Следственный изолятор № 1»» у підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ незаконно створеному органі «Управлении службы исполнения наказаний по Херсонской области», завдаючи шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, зокрема, шляхом становлення та дії правоохоронної гілки окупаційної влади РФ на території Херсонської області.

Так, у період з червня 2022 року по листопад 2022 року обвинувачена приймала безпосередню участь у  функціонуванні «Управлении службы исполнения наказаний по Херсонской области» через виконання обов'язків на зайнятій посаді у вказаному незаконно створеному органі.

Кримінальне провадження призначено до судового розгляду

 

30.05.2023 на 16.00 Кримінальне провадження 521/5622/23

Суддя: Старіков О.О.

Кримінальне провадження за обвинуваченням жінки у державній зраді, а саме діянню, яке завдало шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеки України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України).

Інформаційно: досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачена, до цього, працююча на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу охорони державної установи «Херсонський слідчий ізолятор», у період часу з 01.06.2022 року по 11.11.2022 року, добровільно зайняла посаду молодшого інспектора в підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ незаконно створеному правоохоронному органі «Упраление службы исполнения наказаний по Херсонской области».

Досліджено документи докази

 

 

 

31.05.2023 на 10.30 Кримінальне провадження 521/6107/22

Колегіальний розгляд: головуючий суддя Черевко С.П, судді: Непорада О.М., Поліщук І.О.

Кримінальне провадження за обвинуваченням Стремоусова К.С. у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 111, ч.2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України (державна зрада, державна зрада в умовах воєнного стану, , колабораційна діяльність).

Наразі, визначено порядок і обсяг дослідження доказів.

 

01.06.2023 на 11.30 Кримінальне провадження 521/217/23

Суддя: Крижановський О.В..

Кримінальне провадження за обвинуваченням особи у віддані  наказу про жорстоке поводження з військовополоненим (ч. 1 ст. 438 КК України).

Інформаційно:

Досудовим розслідуванням встановлено:

Обвинувачений будучи діючим військовослужбовцем збройних формувань рф, використовуючи позивний «Альфа» безпосередньо надавав накази своїм підлеглим щодо застосування фізичної сили, щодо затриманих напередодні працівників Управління патрульної поліції в Херсонській області, які були незаконно затримані та утримувалися у будівлі ГУ Національної поліції в Херсонській області. Останні набули статусу військовополонених з часу їхнього затримання.

Метою допиту було з’ясування інформації щодо місць знаходження військовослужбовців територіальної оборони ЗСУ, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на сходу України на території м. Херсона.

Під час допитів, обвинувачений безпосередньо надавав накази невстановленим особам представникам збройних формувань російської федерації про застосування до військовополонених фізичних та моральних тортур, а саме: нанесення ударів по тулубу та голові, а також застосування електричного струму через дроти, одягненні на руки та ноги.

В подальшому, обвинувачений схиляв військовополонених до співпраці з окупаційною владою російської федерації, пропонуючи зайняття посад в незаконно створених на території Херсонської області «органах поліції» країни-агресора.

Призначено підготовче судове засідання

 

01.06.2023 на 11.30 Кримінальне провадження 521/10585/23

Суддя: Федоренко Т.І.

Кримінальне провадження за обвинуваченням особи у пособництві державі-агресору, тобто умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом підтримання рішень та дій держави-агресора, збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора (ч.1 ст. 111-2 КК України)  та у колабораційній діяльності, тобто у діях громадянина України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти (ч.3 ст. 111-1 КК України).

Інформаційно:

Досудовим розслідуванням встановлено, у серпні 2022 року обвинувачена надала згоду на її призначення «директором ГБОУ Херсонской области «Школа 31» города Херсона», чим підтримала та реалізувала рішення окупаційної адміністрації.

Крім того, викликала на індивідуальні бесіди працівників вказаної школи, а також осіб, які мають педагогічну освіту, яких схиляла до роботи в «ГБОУ Херсонской области «Школа» 31 города Херсона», зазначивши при цьому, що навчання дітей буде здійснюватися за стандартами освіти рф.

Також, забезпечила встановлення охорони в очоленому закладі з метою обмеження доступу до навчального закладу проукраїнського педагогічного та технічного персоналу.

Призначено підготовче судове засідання