flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядаються і можуть становити суспільний інтерес: 22.05.23-26.05.23

22 травня 2023, 11:06

23.05.2023 на 14.00 Кримінальне провадження 521/5223/23

Колегіальний розгляд: головуючий суддя Гарський О.В., судді Старіков О.О., Кузьменко Н.Л.

Кримінальне провадження за обвинуваченням жінки у державній зраді, а саме діянню, яке завдало шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеки України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України).

Інформаційно: обвинувачена будучи громадянкою України, займаючи посаду оперуповноваженого (по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів) оперативного відділу державної установи «Херсонський слідчий ізолятор», починаючи з початку червня 2022 року по листопад 2022 року перебуваючи на території м. Херсона, з власної ініціативи добровільно розпочала «службу» На посаді «старшего оперуполномоченного оперативного отдела учреждения «Следственный изолятор № 1»» у підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ незаконно створеному органі «Управлении службы исполнения наказаний по Херсонской области», завдаючи шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, зокрема, шляхом становлення та дії правоохоронної гілки окупаційної влади РФ на території Херсонської області.

Так, у період з червня 2022 року по листопад 2022 року обвинувачена приймала безпосередню участь у  функціонуванні «Управлении службы исполнения наказаний по Херсонской области» через виконання обов'язків на зайнятій посаді у вказаному незаконно створеному органі.

Кримінальне провадження призначено до судового розгляду 

 

24.05.2023 на 11.00 Кримінальне провадження 521/5622/23

Суддя: Старіков О.О.

Кримінальне провадження за обвинуваченням жінки у державній зраді, а саме діянню, яке завдало шкоду суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеки України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України).

 

Інформаційно: досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачена, до цього, працююча на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу охорони державної установи «Херсонський слідчий ізолятор», у період часу з 01.06.2022 року по 11.11.2022 року, добровільно зайняла посаду молодшого інспектора в підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ незаконно створеному правоохоронному органі «Упраление службы исполнения наказаний по Херсонской области».

Кримінальне провадження призначено до судового розгляду та встановлено порядок дослідження доказів.

 

 

 

25.05.2023 на 13.30 Кримінальне провадження 521/599/23

Суддя: Кузьменко Н.Л.

Кримінальне провадження за обвинуваченням Стремоусова К.С. у публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч.2 ст.28 КК України та ч. 1 ст. 436-1 КК України).

Призначено підготовче судове засідання

 

26.05.2023 на 13.00 Кримінальне провадження 521/220/23

Колегіальний розгляд: головуючий суддя Кузьменко Н.Л., судді Передерко Д.П., Морозова І.В.

Кримінальне провадження за обвинуваченням у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненим громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, вчинене в умовах воєнного стану (ч.2 ст.111 КК України).

Інформаційно: досудовим розслідуванням встановлено обвинувачений, будучи громадянином України, перебуваючи на посаді лікаря судово-медичного експерта Каховського відділення судово-медичної експертизи Комунальної установи «Бюро судово-медичної експертизи» Херсонської обласної ради, переслідуючи мету щодо отримання надмірних прибутків при співпраці з представниками рф, добровільно перейшов на бік ворога та погодився діяти під керівництвом та за вказівками окупаційної влади рф. Так, обвинувачений зайняв посаду виконуючого обов’язки начальника «государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Бюро судебно-медецинской экспертизы».

Призначено підготовче судове засідання