flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Модельний суд у реалізації проєкту «Служби волонтерів у судах»

24 вересня 2020, 14:14

24 вересня 2020 року у суді проведено захід у форматі «круглого столу», результатом якого стало підписання Меморандуму про співпрацю між Малиновським районним судом м. Одеси, в особі Голови суду Лічмана Л.Г., та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, в особі директора Клішиної С.О., та Факультетом адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія», в особі декана Хижняка Є.С..

Метою Меморандуму є забезпечення комунікації між органами системи правосуддя та громадою, створення атмосфери «дружнього до людини» суду, комфортних умов перебування відвідувачів суду у судовому приміщенні та зменшення психологічної напруги, що сприятиме підвищенню довіри громадян до системи правосуддя шляхом впровадження служби волонтерів у судах.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області виступає координатором у ході комунікації між судом, студентами-волонтерами суду та його відвідувачами, а також менторами-наставниками для навчання волонтерів, здійснює аналіз нагальних питань, з якими звертаються громадяни до суду, а також забезпечує навчання майбутніх волонтерів навичкам спілкування та психологічної підтримки людей, які звертаються до суду, залучає партнерів.

Факультет адвокатури НУ «Одеська юридична академія» залучає студентську молодь, яка має мотивацію, здібності та можливість здійснювати волонтерську діяльність у суді, партнерів.

Малиновський районний суд м. Одеси виступає модельним судом у реалізації проєкту «Служби волонтерів у судах». Суд залучає для волонтерів менторів-наставників, які проводять навчання кандидатів на статус волонтера для подальшої їх діяльності у приміщенні суду, а також техніці безпеки та аспектам роботи суду та інших партнерів.

Участь у даному заході взяли: голова суду Лічман Л.Г., заступники голови суду: Гранін В.Л. та Іщенко О.В., керівник апарату суду Савенко В.А., заступник керівника апарату суду Ткаченко Ю.М., директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Клішина С.О., декан факультету адвокатури НУ «Одеська юридична академія» Хижняк Є.С., головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант та головні національні експертки з питань правосуддя Проєкту ЄС «Право-Justice»: Лі Поліна та Світлана Майструк.