Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Що таке врегулювання спору за участю судді ?
Врегулювання спору за участю судді впроваджене змінами до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, що набрали чинності 15 грудня 2017 року. Під час проведення таких засідань фіксація не проводиться, а суддя має право звернути увагу сторін на судову практику в аналогічних спорах, пропонувати стороні можливі шляхи мирного врегулювання.
Під врегулюванням спору за участю судді передбачається вирішення спору за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.
Не допускається:
- проведення врегулювання спору за участю судді у разі, якщо у справу вступила третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору;
- повторне проведення врегулювання спору у випадку недосягнення сторонами мирного врегулювання спору за наслідками його проведення.
Які переваги врегулювання спору за участю судді?
Який порядок проведення врегулювання спору за участю судді?
У яких випадках врегулювання спору припиняється?
Які наслідки припинення врегулювання спору?
У разі припинення врегулювання спору за участю судді (крім припинення у зв’язку з укладенням сторонами мирової угоди та звернення до суду із заявою про її затвердження або звернення позивача до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, або в разі відмови позивача від позову чи визнання позову відповідачем), справа передається на розгляд іншому судді.