flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Відбулося чергове засідання Ради суддів України

26 жовтня 2012 року у приміщенні Верховного Суду України (вул. Пилипа Орлика, 8) відбулося чергове засідання Ради суддів України.

Голова Ради суддів України Ярослав Романюк висловив подяки та вручив відповідні відзнаки вищого органу суддівського самоврядування членам робочої групи з вивчення питання стану організації діяльності місцевих та апеляційних загальних судів м. Києва, Автономної Республіки Крим, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Сумської та Харківської областей при обранні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на стадії досудового слідства та дотримання термінів розгляду кримінальних справ, за якими підсудні утримуються під вартою.

На засіданні розглянуто питання внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду  у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, організаційні заходи щодо підготовки та проведення чергового ХІ з’їзду суддів України, дотримання вимог статті 130 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині надання відпусток суддям, звернення члена Вищої Ради юстиції Валерія Бондика щодо оплати праці судді, котрий не відправляє правосуддя, щодо питання роботи суддів, які є близькими особами, в межах одного суду та звернення Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань судоустрою, керівника робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури Андрія Портнова щодо дати набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України, інші питання.

На засіданні обговорено звернення ради суддів адміністративних судів щодо необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Так, на думку авторів звернення стаття 55 Бюджетного кодексу України потребує приведення її у відповідність зі статтею 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якою бюджетні призначення на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України. Відповідно до чинної редакції статті 55 Бюджетного кодексу України заробітна плата з нарахуваннями і оплата комунальних послуг в судах, тобто видатки на утримання судів, не передбачені цією статтею. На думку Міністерства фінансів України та Державної казначейської служби України, оскільки Бюджетний кодекс України прийнято пізніше за Закон України «Про судоустрій і статус суддів»,  необхідно керуватися статтею 55 Бюджетного кодексу України, а тому фінансування судової влади не належить до захищених видатків.

Рада суддів України погодилась з пропозицією ради суддів адміністративних судів щодо необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині приведення її у відповідність зі статтею 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів України».

Радою суддів України обговорено та затверджено План організаційних заходів щодо підготовки та проведення чергового ХІ з’їзду суддів України. Координацію роботи та контроль за своєчасним виконанням Плану організаційних заходів щодо підготовки та проведення чергового ХІ з’їзду суддів України покладено на голову Ради суддів України Ярослава Романюка та Голову Державної судової адміністрації України Руслана Кирилюка.

Також на засіданні  підтримано подання суддівських колективів Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційного суду Дніпропетровської області та подання голів апеляційних судів Одеської, Херсонської області  про присвоєння Почесного звання «Заслужений юрист України»: судді у відставці Апеляційного суду Автономної Республіки Крим  Валентині Топчий; судді у відставці апеляційного суду Дніпропетровської області Олександрі Борисовій; судді у відставці Татарбунарського районного суду Одеської області Галині Приймак; судді у відставці Білозерського районного суду Херсонської області Валентині Васильєвій.

Голова Ради суддів України поінформував членів Ради суддів України про результати Моніторингу стану незалежності суддів в  Україні – 2012. Вказане опитування відбулося 15 серпня 2012 року у всіх судах загальної юрисдикції, в якому взяло участь більше 21 тисячі осіб. Ярослав Романюк відзначив, що результати вказаних опитувань будуть обговорені у листопаді 2012 року на міжнародній конференції, що відбудеться у Верховному Суді України.

Наступне засідання Ради суддів України відбудеться 30 листопада 2012 року.